13 Úno

Češi vezou z Nagana bronz

Páteční semifinále s Koreou neproběhlo dle našich představ. Během první třetiny padlo 6 branek a skončila stavem 3:3. Náš tým chvíli vedl skóre 3:2,  ale pak se propadl díky neproměněným šancím, neproměněné přesilovce a chybám v obranném pásmu až na konečný stav 6:3 pro Koreu.

Mužstvo Korey postoupilo do finálového zápasu o zlato a Česko do zápasu o bronz, kde jej čekal soupeř z Japonska.

Byl to boj po celý zápas o každý metr na ledě. Japonci začali náporem a lepším pohybem v našem pásmu donutili naší obrannou činnost k chybám. Prohrávali jsme 0:2 a jiskřilo se nejen na ledě, ale i po druhé třetině v šatně!

A podařilo se, srovnali jsme a šlo se do desetiminutového prodloužení. V 7.minutě nastavení po krásné souhře Paláta se Šafránkem zakončil kapitán Šafránek a náš tým se radoval ze zisku bronzových medailí…

Za zmínku stojí ještě uvést první gól Pavla Doležala v národním dresu

CZE – JPY 3:2 P (0:1, 2:1,1:0) Branky CZE:27.Hábl (Krupička),29. Doležal (Palát, Hábl),53.Šafránek (Palát, Berger)

Výsledek finále turnaje: Korea-Itálie 4:3 v prodloužení.